Zdravý životní styl do školek

Práce v ordinaci je bezvadná, ale pomáhá jen několika rodinám. Rozsah obezity však potřebuje systémové řešení. Cítím, že je potřebné posunout prevenci obezity i její včasný záchyt do předškolního věku. Proto rozvíjím projekt přednášek pro rodiče ve školkách. Jednak ve spolupráci s organizací Skutečně zdravá škola podporující zdravé vaření, nebo samostatně.

Strmilov (23.9.2019)

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

Tentokrát poprvé zkouším nový formát. Školka nemá kuchyni a tak první blok byl pracovní seminář s pedagogy vedený fyzioterapeutem Mgr. Polákem z Jihlavy. V praktických ukázkách uváděl vhodné cviky a aktivity a naopak učil, jak poznat chybné pohybové návyky a držení tak, aby záchyt mohl být co nejdříve.

Následovala moje Honzíkova cesta ke zdraví a diskuze.

Prostředí i personál vynikající, jen účast byla poznamenaná zvýšenou nemocností dětí. Přikládám fotky z úžasné multifunkční zahrady.

Akci sponzorovala zdrav. pojišťovna ČPZP.

Lodhéřov (4.6.2019)

Kardašova Řečice (28.5.2019)

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

Lenka ze SZŠ připravila menu zdravých pomazánek, polévku a hlavní jídlo, nesladké pití, zeleninové a ovocné talířky. Rodiče měli možnost vše ochutnat a následovala moje přednáška Honzíkova cesta ke zdraví.

Přítomno více než 30 lidí, skvělá atmosféra!

Úryvek z přednášky, který shodou okolností obsahuje mé závažné sdělení pro rodiče, na kterém mi hodně záleží.